Sık Sorulan Sorular

Alışveriş Listem Nedir?

Sitemizde gezinirken gözünüze çarpan ve daha sonradan almak istediğiniz ürünleri size özel listede toplayabilirsiniz. Bu sayede ürünleri tekrar aramanıza gerek kalmadan tek bir tıkla listenize ulaşabilirsiniz. Yoğun bir zamanınızda veya sürekli sipariş ettiğiniz ürünler daima listenizde bekler.

Liste içerisindeki ‘Ekle’ sekmesiyle ürünü sepete atabilirsiniz. Ürünleri listenizden silmediğiniz sürece listenizde görünecektir. Alışveriş Listeme Nasıl Ulaşırım? Alt alanda Müşteri Servisi başlığının altından alışveriş listenize gider. Alışveriş Listemdeki Ürünler Sistem Tarafından Kaybolur Mu? Alışveriş listenizdeki ürünler siz silmediğiniz sürece kalır ve hızlı alışveriş için size yardımcı olur.

Alışveriş Listemi Nasıl Oluşturabilirim? Sitemizde gezerken beğendiğiniz ya da takip etmek istediğiniz ürünleri listenize eklemek istiyorsanız , ürün detayında alışveriş listeme ekle sekmesini tıklamanız yeterlidir. Sistemimiz ürünü sizin için listenizde saklayacaktır. Oluşturduğunuz Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Ödeme ve Teslimat Yöntemleri Nelerdir?

- Kredi Kartı ile ödeme :

Anlaşmalı banka kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

- Kapıda Ödeme:

Kapıda ödeme kolaylığı sayesinde aldığınız ürünü teslimat sırasında elden nakit, kredi kartı tek çekim olarak yapabilirsiniz.

Teslimat 

Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir.
Kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir. Yurtdışından siparişleriniz için bize 0232 441 36 96 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Kredi Kartımın Güvenliği Olacak mı?

Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode? logoları* bulunan sanal iş yerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri olası sahtekârlıklara karşı güvence altına alınır.

* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®"; MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak, İnternet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dâhil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dâhil olan web sitelerinden yapacağınız alışverişler ekstra güvenli olur.

Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İş Yerleri

"Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode?" isimli"güvenli İnternet alışverişleri" çözümleri ile sayesinde fraud işlemlerinde azalma meydana gelirken ekstra güvenli olarak ödeme yapılır.*

Chargeback'lerin azalması ile birlikte zamandan tasarruf ederken maliyetler de azalır.

Visa Avrupa tarafından Almanya, İspanya ve İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre Verified by Visa® tarafından sağlanan güvenli İnternet üzerinden alışveriş yapmayan kişilerin%84'ünü alışveriş yapmaya; İnternet üzerinden sık alışveriş yapmayan kişilerin ise%71'ini daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmektedir.

Kart sahibi kayıtlı olmadığı halde bu hizmetler bankası tarafından veriliyor ise "Alışveriş Esnasında Aktivasyon" prosedürü ile kart sahibinin kaydolması talep edilir.

* Eğer kart sahibi bu hizmetlere kayıtlı değil ise işlem 3D Secure kontrolü yapılmadan tamamlanır.

Garanti - İade Değişim Şartları Nelerdir?

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır.


Şirketimiz, tüketici haklarının korunması ve satış hizmeti sonrası müşteri memnuniyetini ön planda tutmak adına almış olduğunuz ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik ve üretim kaynaklı her türlü sorun, hassasiyetle değerlendirilmekte ve ivedi olarak çözümlenmektedir.


Ürün iadesi hususunda sizlere daha iyi şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartlar aşağıdaki şekildedir.  Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İADE İÇİN;


1. İade edilecek ürün


2. İade edilecek ürünün faturası  (Tüm nüshalari ile birlikte)

3. İade edilen ürünlerde, KARGO ücreti firmaya aittir. Kapıda nakit ödeme ile alınan ürün/ürünlerin iade bedelleri, alıcının satıcıya bildirmiş olduğu banka hesabına gönderilerek gerçekleşir.


*** Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra ödemiş olduğunuz tutarı;
Siparişte Kredi Kartı kullanıldıysa iade işlemi Kredi Kartınıza yapılmaktadır.

Kredi Kartı iadelerinizin ekstrelerinize yansıma süresi bankanıza göre değişiklik göstermektedir. Kredi kartınıza yapılan iadelerin kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*** Taksitli olarak almış olduğunuz ürünün tutarının tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Değişim

Sitemizden aldığınız ürün/ürünlerin değişimi, ancak aynı ürünün farklı renk veya bedeni ile gerçekleşebilir.

Cayma Hakkı ve İade

Alıcının (müşterinin), ürünün teslim edildiği günden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiç bir sebep göstermeksizin üründen cayma hakkı bulunmaktadır.

Üründen kaynaklanan kusur sebebiyle yapılan iadelerde süre, ürünün teslim edildiği günden itibaren 30 (otuz) gündür.

Kullanılmış, tahrip edilmiş, yırtılmış vs... ürünlerin iadesi alınmamaktadır.

Ürünün iadesinin kabul edilmesi için ürünün paketinde gönderilmesi, etiketinin üzerinde olması, kullanılmış ve tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.

İade gönderimlerinizde ürünle birlikte teslim edilen orjinal faturanın da satıcıya ulaştırılması zorunludur.

İade gönderilerinizin kargo bedeli firmaya aittir.

İade adresimiz: Lilas XXL Necatibey Bulvarı 16 / A Çankaya - İZMİR

Müşteri destek hattı: 0232 441 36 96

Cayma Hakkı ve İade Sonrası Geri Ödeme

İade edilen üründe herhangi bir tahribat var ise lilasxxl.com tarafından kabul edilmeyecek ve geri ödemesi yapılmayacaktır.

Ürün iade bedeli, iade edilen ürünün depoya ulaşıp, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kartınıza geri yüklenmek üzere bankanıza bildirilir.

Ürün iade bedelinin kartınıza geri yüklenmesi ekstre tarihinize göre birkaç gün sürebilir.

Taksitli alışveriş yapmanız durumunda, iade tutarı seçtiğiniz taksit sayısı süresince ekstrenize artı bakiye olarak yansıtılır.