• Nisan 21, 2021

  Davet elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok kriter vardır. Bunların en önemlileri; vücut şekli, davet edilen ortamın özellikleri ve kişinin beğenileridir. Bir kıyafeti başkalarının beğenmesi kadar kişinin beğenmesi de önemlidir. Çünkü kıyafet beğenilerek giyilirse bu kişinin duruşuna ve özgüvenine de yansır.

  elbise
 • Nisan 21, 2021

  Düğün, nişan gibi özel günlerde tercih edilen abiyelerin zayıf bir görünüm sunması, büyük beden kadınlar için öncelikli konudur. Çünkü kadınlar bu özel günlerde hem şık hem de daha zayıf görünmek isterler.

  abiye
 • Nisan 15, 2021

  Düğün elbisesi seçiminde diğer kıyafet seçimlerinde olduğu gibi en önemli şey; kişiye ve vücuda yakışanı seçmektir. Bunun da yolu, kişinin vücudunu tanıması ve beğenilerini belirlemesidir. Daha zayıf görünmek isteyen büyük beden kadınlar, elbise seçiminde bazı noktalara dikkat ederek daha ince ve narin bir görünüm elde edebilirler. 

  elbise
 • Nisan 15, 2021

  Dış görünüşü etkileyen birçok nokta vardır. Doğru parçaların seçilmesi ve bu parçaların kombin olarak hem uyumlu olması hem de istenilen görünümü sunması gerekir. Zayıf bir görünüme sahip olma noktasında, doğru parçaların kombinlenmesi kadar her bir parçanın seçimi de oldukça önemlidir.

  ceket
 • Mart 28, 2021

  Zayıf gösteren kombin konusu özellikle büyük beden için çok önemlidir. Çünkü kıyafetlerin uyumlu bir şekilde bir araya getirmesi şıklıktan fazlasını ortaya çıkarır. Hem kendi tarzınızı yansıtan hem de bulunduğunuz her ortama uygun kombinler oluşturmak için Lilasxxl.com internet sitesinde bir tura çıkabilirsiniz. Lilasxxl.com, hem alt vücut hem de üst vücut için çok sayıda farklı ürün grubunu bünyesinde bulundurmaktadır.

  kombin
 • Mart 28, 2021

  Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna yanıt olarak tek kelimelik bir cevap verilebilir. Stil. Lilasxxl.com genç görünmek için ihtiyaç duyduğunuz giyim ürünlerini sizlere sunar. Kadın giyimde zayıf veya ince olmak önemli değildir.

  elbise
 • Mart 28, 2021

  Büyük beden bayan giyim dünyasında ince gösteren elbise ve abiyelerin yeri büyüktür. Kilo sebebiyle kadınlar, kilolu algısını ortadan kaldıracak zayıf gösteren abiye tercihlerine yönelirler. Şık abiye tercihleri ile nasıl giyinmeli sorusuna kolayca yanıt verilebilir. Birbirinden tarz büyük beden kısa abiyeler için Lilasxxl.com sayısız alternatif sunuyor. 

  abiye
 • Mart 17, 2021

  Bayan giyim dünyasında ince görünmek ve tarz giyinmek pantolon tercihiyle doğrudan ilişkilidir. Kilolu kadınlar için kilo problemi en çok basen bölgesinde hissedilir. Şişman algısını yıkmak için kapatan model tercihleri yapılabilir. Ancak doğru kıyafet ve zayıf gösteren pantolon modelleri ile daha genç ve şık bir görünüm elde edilebilir. İster 44 beden olsun ister 54 beden, doğru pantolon ile kombin yapılırsa büyük beden bayan giyimde estetik ön plana çıkabilir. Hangi büyük beden pantolonlar giyinmeli ya da tayt gibi konforlu kıyafetlere alternatif olarak hangi pantolonlar seçilmeli sorusunun cevabı aşağıda sizi bekliyor. 

  pantolon
 • Mart 02, 2021

  Büyük beden giyim harika gözükmenin binbir çeşit yolunu sunar. Elbette hangi model, hangi kombin ya da hangi tarzın seçildiği oldukça önemlidir. Çünkü bunlara dikkat ederek zayıf ve ince bir görünüm elde etmek mümkün. İlk yapılması gereken nasıl giyinmeli sorusunu bir kenara bırakarak kilo probleminden bağımsız olarak arzularınıza yönelmektir. Kilolu kadınlar kilolu hatta şişman gösteren kıyafet tercihlerinden uzak durmaya çalışır ve kapatan kıyafetlere yönelir. Ancak kadın giyim sadece bu konular üzerinden oluşturulmamalıdır. Şık, tarz ve genç görünmenin ilk yolu, kendi ruhunuzu yansıtan yollara yönelmenizle başlar. Geriye kalan sadece ışıltılı görünmek için bazı taktikleri ve trendleri kullanmaktır. Bu yaklaşımı öncelik haline getirmeyi unutmadan bu taktik ve trendlerin neler olduğunu hep birlikte inceleyelim! :) 

  bluz
 • Mart 02, 2021

  Viskon kumaş moda dünyasında çok sayıda farklı kıyafette kullanılan ve çok sayıda insanın özel olarak tercih ettiği bir kumaş türü olarak karşımıza çıkıyor. Bugün tekstil sektöründe birbirinden farklı kumaşlar kullanılsa da bazıları özellikle büyük beden kadın giyimde daha çok tercih ediliyor. E hal böyle olunca, viskon kumaşa dair özel bir yazı hazırlamasak olmazdı... Viskon kumaş nedir? Özellikleri nelerdir? Bu kumaş türünün kıyafetlerle olan uyumu nasıldır? Cevap arayanlar için hepsi ve daha fazlası yazımızda sizi bekliyor. 

  kumaşlar
 • Mart 02, 2021

  Bugün şıkır şıkır bir konumuz var! Herkes toplansın, büyük beden tunik seçimi nasıl olmalı hep beraber inceleyelim! Tarz giyinmek hepimizin derdi. Bunun için doğru kumaş ve doğru renk tercihleri yapmak şüphesiz çok önemli. Sadece bu da yetmez! Büyük beden kadın giyimde genç görünmek de bir o kadar önemli. Aslında bakarsanız bu tüm bayan giyim için çok önemli!

  tunik
 • Mart 02, 2021

  Tayt söz konusu ise akan sular durur! Her kadının kırmızı çizgisine hoş geldiniz! Tayt rahatlatır, birçok ortamda hayat kurtarır. Yola çıkarken, spor yaparken, günlük kıyafetler ile kombin oluştururken tayt en büyük kahramanımızdır. Elbette günümüzde çok sayıda yeni model bulunmaktadır. Hatta artık sportif olanların yanı sıra ışıltılı, tarz ve şık modeller de üretilmeye başlamıştır.

  büyük beden tayt
 • Şubat 05, 2021

  Şifon kumaş nedir sorusunun cevabı eski yıllara uzanmaktadır. Çünkü şifon kumaş tarihi 1700’lü yıllara kadar uzanan bir kumaş türüdür. Peki ne demek bu şifon? Şifon kumaş özellikleri nelerdir? Şifon kumaş çeşitleri farklı malzemelerin dokunarak üretilmesiyle oluşmaktadır. Özünde şifon şeffaf ve tek katlı dokuya sahip bir kumaş türü olarak ifade edilebilir. Krep şifon kumaş veya şifon tül gibi farklı modelleri bulunan bu kumaş türü günümüzde özellikle büyük beden kadın giyim modasında kendine yer bulmaktadır. Öyleyse gelin şifon kumaş hammaddesi nedir inceleyelim ve hep birlikte bu estetik kumaş hakkında bilgi toplayalım!  

  kumaşlar
 • Şubat 05, 2021

  Payetli kumaş nedir sorusuna cevap arıyorsak şıkır şıkır bir konumuz var demektir! Payetli kumaş özellikleri bakımından büyük beden kadın giyime uygun olmakla birlikte oldukça eğlenceli ve parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Payetli kumaştan yapılan kıyafet çeşitleri ve modelleri ile ister günlük hayatta ister kutlamalarda atmosferin rengini değiştirecek kişi siz olabilirsiniz! Peki ne demek bu payet? Payetli kumaş nasıldır? Gelin hep birlikte onu daha yakından tanıyalım.  

  kumaşlar
 • Ocak 31, 2021

  Biz kadınlar olarak güzel veya şık olmak için model gibi görünmek, incecik bir bele, uzun bacaklara sahip olmak zorunda değiliz. Her beden birbirinden farklı ve özeldir. Asıl mesele kilolarımızla barışıp onları daha estetik göstermekte. “Bunu nasıl yapabiliriz?” diyorsanız eğer, bedeni iyi tanımak ve ona göre kıyafet tercihi yapmak diyebiliriz.

  yazı
 • Ocak 31, 2021

  Kilolu olmak demek şık giyinemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. İlla 38, 40 beden veya 42 beden olmak zorunda değilsiniz. “Kilolu bir kadın nasıl giyinmeli?”, “Hangi model kıyafetleri seçmeli?” sorularını soruyorsanız cevaplarını biz size verebiliriz. Bedeninizi tanıyıp doğru tercihler yaparak siz de stilinizi yansıtabilirsiniz. Doğru renkler, parçalar, kombinler ve yapılan hatalar… İşte bu yazıda öğreneceğiniz konular bunlar. Haydi tarzınızı baştan yaratalım.

  yazı